T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü

Duyurular

Ekm

"Taşınabilir Kültür Varlıklarının Restorasyonu ve Konservasyonu" konulu Dr. Ragsana Hasanova tarafından, enstitümüz giriş salonunda verilecek seminer 3 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 11:00´de başlayacak olup konu ile ilgilenenlerin katılımına açıktır.

Eyl

Ağu

Tem

Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü Anaokulu/Uygulama Sınıfı 2018-2019 öğretim yılı 3-6 yaş öğrenci kayıtlarımız başlamıştır. Hafta içi 5 gün, 09.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek eğitimlerimiz ve kayıtlarla ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

0216 321 77 95

0507 237 23 32

May

Enstitümüzde 30 Mayıs 2018 Çarşamba saat 14:00´de açılışı gerçekleştirilecek olan Yıl Sonu Kursiyer Sergisine katılımlarınızı bekleriz. Sergimiz 30, 31 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde ziyarete açıktır.

Nis

Nis

Mrt

Enstitümüzde Tekstil Eser Restorasyonu eğitimi verilecektir. 7 Nisan 2018 tarihinde başlayacak eğitim 4 ay sürecek. Detaylı bilgi almak için enstitümüzü 0216 321 77 95 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Mrt

Mrt

              

Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü Özel Tasarımları

 

 İstanbul Jewelry Show’da Sergilenecek…

 

 

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü kuyumculuk atölyesinde titizlikle hazırlanan özel tasarım ürünler, 46. İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarında sergilenecek…

 

 

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü 22 - 25 Mart tarihlerinde, UBM Rotaforte Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen, mücevher ve saat dünyasının en önemli etkinliği olan İstanbul Jewelry Show’da özel tasarım ürünlerini sergileyecek.

 

Doğu Avrupa´dan Yakın Asya´ya, Rusya´dan Ortadoğu´ya Kuzey Afrika´dan Türki Cumhuriyetlere kadar sektörün önemli firmalarıyla tanışma ve işbirliği imkânı sağlayan ve yılda iki kez düzenlenen fuar Mart ayında 46. kez kapılarını sektör profesyonellerine açıyor.

 

Altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, değerli taş, inci, gümüş takı, saat, aydınlatma ve benzeri ürün gruplarının yer aldığı İstanbul Jewelry Show’da İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü de kolye, küpe, yüzük gibi özel tasarım ürünlerini sergileyecek.

 

CNR Expo’daki fuarın girişi 22-25 Mart tarihleri arasında davetiyeli misafirler ve tüm sektör profesyonellerine ücretsizdir.

 

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü özel tasarım ürünlerini 5. Hall 5U76 Nolu Stantta görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

İletişim

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü

+90 216 321 77 95

 

 

Kas

Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü olarak Mimber Örtüleri Projemizi sergilemek maksadıyla; Proaktif Fuarcılığın organize ettiği, 12-15 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan, 5. Cami Yapı Ekipmanları Fuarına katılıyoruz.

Camilere iş yapan ve yapmak isteyen tüm iş adamları ağırlayacak olan fuardı Mimber Örtüleri Projemizi yakından görmeniz için standımıza bekleriz.

Mrt

Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü olarak katıldığımız, Türkiye´de Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik teknolojilerini tek bir çatı altında buluşturan HERITAGE İSTANBUL etkinliği 12-14 Nisan 2018 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center´da gerçekleştirilecek. Türkiye´nin kültürel miras varlığının korunması, saklanması ve gelecek yıllara aktarılmasına yönelik çalışan kamu personeli akademisyenler, kurum ve kuruluşlar ile sektörle ilgili tedarikçiler bu fuarda bir araya gelecek. Etkinlikte ayrıca dünyaca ünlü konukların ağırlanacağı konferanslarda, sektörün gelecek vizyonuna yönelik sunumlar yer alacak.

2018 organizasyonunda ayrıca, adı geçen sektörler için profesyonellere yönelik yerli ve yabancı duayenlerin vereceği çeşitli workshoplar; sektörel kalkınmanın amaçlandığı bu ortamda firmaları, devlet kurumları ve yerel yönetimlerle bir araya getirmesi amaçlanan online randevu sistemiyle hayata geçecek. B2B-business platform, yurt içi ve yurtdışından gelen konuklarla bire bir görüşme olanakları sağlayacak. 

"HERITAGE İSTANBUL" yine bu yıl sektöre yeni yollar açmak ve yeni alanlar yaratmak adına düzenleniyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü´nün de destekçisi olduğu "HERITAGE İSTANBUL", 3 yıldır Türkiye´nin kültürel mirasla ilgili tüm sektör liderlerinin buluşma noktası oluyor.

 

Ara

15´te 1 Sanat ve Kültür Söyleşilerimizin 27 Aralık Çarşamba günkü konuğu tarihçi ve müzeci Memet Ekinci. Ekinci bizlere Osmanlıda Kahve Kültürünü anlatacak.

Memet Ekinci´yi tanıyalım.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Tarih Bölümü´nden mezun olduktan sonra Dolmabahçe Sarayı´nda rehberlikle başladığı müzecilik kariyerine, saray gezi koordinatörü olarak iki yıl devam ettikten sonra 2012 yılında Beylerbeyi Saray Müdürü olarak görevlendirilmiş ve yaklaşık beş yıl bu tarihi yapıda çalışmalarını sürdürmüştür. Son bir yıldır ise Müze Eğitim Birimi Sorumlusu olarak Dolmabahçe Sarayı’nda çalışmalarına devam etmektedir. Genel olarak "Osmanlı Tarihi", "19. Yüzyıl Osmanlı Mimarisinde Saraylar, Köşkler ve Kasırlar", "Osmanlı İktisat Tarihi Çerçevesinde Çarşılar, Hanlar, Kapanlar ve Esnaf Teşkilatı", “Karşılaştırmalı Olarak Mübadelenin Türkiye ve Yunanistan’a Yansımaları Çerçevesinde Göç Sorunu”, “Balkanlar ve Balkan Savaşları”, “Osmanlı – Almanya İlişkileri ve Bağdat Demiryolu Projesi”, "Avrupa Sanatı ve İtalya´da Rönesans", “Müzikte Aydınlanma Dönemi ve Mozart”, “Osmanlı’da Kahve Kültürü ve Kahvehanelerin Toplumsal Etkileri”, “Bir Döneme Adını Veren Çiçek: Osmanlı ve Dünyada Lale”, "Osmanlı Sanatı ve Heykel", "İstanbul, Edirne, Bursa, Erzurum, Bayburt, Doğu Karadeniz ve Kars Kent ve Kültür Tarihi", "Osmanlıda Ramazan ve Kutsal Günler", "Tekkeler ve Tarikatlar", “Anadolu’nun Kadim Misafirleri: Romanlar, Malakanlar, Ezidiler ve Süryaniler” ve "Son Dönem Osmanlıda Ermeni Meselesi" üzerine çeşitli çalışma ve makaleleri bulunan Memet Bey evli ve Efe isminde dünyalar tatlısı bir oğlu vardır.

Kas

Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından “Türkiye’nin Ustaları” projesi kapsamında üç dilde hazırlanan envanter kitap ve web sitesi 12 Kasım’da Cemal Reşit Rey’de düzenlenen programla kamuoyuna duyuruldu. 7 aylık bir çalışma sonucu  oluşturulan “Marmara’nın Ustaları” envanterine 17 branşta 1554 ustanın kaydı yapıldı. Bu projede yer alan enstitümüz sanatçılarını tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz.

Ekm