T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü

OSMANLI VE SELÇUKLU DÖNEMİNİN UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ ESERLERİ

Proje kapsamında, müzelerde ve özel koleksiyonlarda bulunan, sanatsal ve geleneksel değer taşıyan, üretim sürecinde geleneği koruyan ve halk kültürünü yansıtan, Selçuklu ve Osmanlı saray kimliğini taşıyan, üretimi son yıllarda bitmiş olan veya bölgesel olarak süren ancak teknik ve sanatsal yozlaşmaya uğramış, piyasa rekabeti nedeniyle niteliklerini yitirmiş olan bu eserler yeniden yorumlanarak bir koleksiyon hazırlanmıştır.

Bu proje enstitümüzün el sanatları, nakış, seramik, giyim ve triko örme atölyelerinde tamamlanmıştır.

Enstitümüz tarafından hazırlanan ve Emine Erdoğan'ın himayesinde gerçekleştirilen ´Osmanlı-Selçuklu Dönemi Unutulmaya Yüz Tutmuş Eserlerin Modernize Edilerek Yeniden Gündeme Getirilmesi ve Yorumlanması Projesi´ tamamlanmasının ardından bir sergi düzenlendi. Programa katılarak konuşma yapan Sayın Emine ERDOĞAN, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Enstitülümüzde düzenlenen programa Emine Erdoğan ile birlikte kızı Sümeyye ERDOĞAN,  Sanatçı Gülben Ergen, Türkan Sabancı, Sema Doğan, Begümhan Doğan Faralyalı, Revna Demirören ve Nur Yerlitaş gibi iş ve sanat camiasından birçok değerli isim katıldı.

05-03-201905-03-2019

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 15.10.2014 - Güncelleme: 03.12.2019 11:51 - Görüntülenme: 1383
  Beğen | 0  kişi beğendi