T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü

HERITAGE İSTANBUL MÜZECİLİK TEKNOLOJİLERİ FUARINDAYIZ

Türkiye’nin en önemli restorasyon, arkeoloji ve müzecilik fuarı olan

2019 Heritage İstanbul Fuarı’na katılıyoruz.

 

Heritage İstanbul Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansı ülkemizin tarih ve sanat varlığının korunması, saklanması ve geleceğe aktarılmasına yönelik çalışan kurum ve kuruluşlar ile sektörle ilgili tedarikçilerin bir araya getirilmesini sağlamak üzere 11-13 Nisan 2019 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da organize edilecektir.

 

Heritage İstanbul bu yıl yine müzecilikte yeni yollar açmak ve yeni alanlar yaratmak adına düzenleniyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü´nün de destekçisi olduğu "Heritage İstanbul", 3 yıldır Türkiye´nin kültürel mirasla ilgili tüm sektör liderlerinin buluşma noktası haline gelmiştir.

 

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü’nde taşınabilir kültür varlıklarımızın korunması, onarımı ve gelecek nesillere en doğru şekilde aktarılabilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki ilk  "Restorasyon Konservasyon Laboratuvarı" kuruldu. Enstitümüzde ayrıca restorasyon&konservasyon eğitimlerinin yanı sıra tüm kamu kurumlarına bünyelerindeki taşınabilir kültür varlıklarına ait tekstil ve kâğıt eserlerin korunup saklanması hususunda ücretsiz danışmanlık hizmeti de vermektedir.

 

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Tg Expo Uluslararası Fuarcılık tarafından, 11-13 Nisan 2019 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da düzenlenecek Heritage İstanbul fuarındaki Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü standını ziyaretinizden onur duyarız.

Online ücretsiz fuar giriş davetiyesi için tıklayınız


 

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 07.02.2019 - Güncelleme: 08.02.2019 14:16 - Görüntülenme: 106
  Beğen | 0  kişi beğendi