T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü

Geçmişten Geleceğe Cumhuriyet Defilesi

Cumhuriyet'in 92. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, Teamplay ve Asil Çağıl Event Office Organizasyon tarafından düzenlenen, İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü'nün ev sahipliğinde ve Bilfen Yayıncılık'ın katkılarıyla gerçekleşen 'Geçmişten Geleceğe Cumhuriyet' defilesinin koreografi ve danslarını ünlü koreograf Asil Çağıl'ın yaptığı muhteşem defilede Türkiye'nin ünlü mankenleri podyumda yürüdü. Pelin Suade, Tuğçe Sarıkaya, Sanem Balcı, Yağmur Ayaz, Gamze Balım, Yelda Kara, Gözde Coşkun, Özlem Karaoğlu, Tuğçe Aral, Jenya Krivenko, Olga Fabi, Chantal Brujin, Seviye İkbal Tulgar, Hande Aras, Marina Federenko gibi ünlü modellerin podyuma çıkacağı defilede, iş ve cemiyet hayatının tanınmış simaları da bir araya geldi.

Cumhuriyet'in 92. yaşına yaraşır bir şekilde, Bilfen Yayıncılık'ın katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte, Atalarımızdan devralınan tarihi mirası, gelecek kuşaklara aktarabilmeyi hedefleyen defilenin koleksiyonu Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü'nün tasarım atölyelerinde aylar süren hazırlık sürecinin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda izleyicilerin karşısına çıktı. Geçmişten bugüne taşınan geleneksel motiflerin beğeniye çıkacağı organizasyonda program Osmanlı döneminde başlı başına bir sanat ve iş kolu olan, çoğu zaman renklerin suyla dansı olarak adlandırılan Geleneksel Türk Ebru Sanatı gösterisi ile başladı.

İsteyen davetlilerin kendi ebru çalışmalarını da yapmalarına olanak sağlanan gösteri izleyenlerin beğenisine sunuldu. Davetliler gece boyunca Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü içinde bulunan müze ve tasarım atölyelerini de rehber hocalar eşliğinde gezme imkânı buldular. Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü Korosu tarafından Atatürk'ün sevdiği parçalardan oluşan kısa bir dinleti ile devam eden gecede, koreografisini ünlü koreograf Asil Çağıl'ın üstlendiği 'Geçmişten Geleceğe Cumhuriyet' defilesi ile son buldu. 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 28.12.2015 - Güncelleme: 10.12.2019 10:03 - Görüntülenme: 1071
  Beğen | 2  kişi beğendi