T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü

EL EMEĞİNE DESTEK OL

Sosyal sorumluluk projelerimizden olan “El Emeğine Destek” ile kursiyerlerimizin ürünlerinin daimi olarak satış ofisinde pazarlanması için düzenlemeler yaptık. Giyim, el nakışı, keçe, kuyumculuk, saraciye, seramik, iğne oyası ve  resim kurslarımıza devam eden kursiyerlerimizin özenle hazırladığı birbirinden değerli çalışmalar sanatseverlerin beğenilerine sunuldu.

Açılış programımıza teşrifleriyle bizleri onurlandıran Üsküdar Kaymakamı Sayın Murat Sefa Demiryürek konuşmalarında “Boğazın ve eşsiz manzaranın karşısında, böylesine güzel bir binada kursiyer olmak bir ayrıcalıktır diye düşünüyorum. Aynı zamanda dünyanın yönelimlerine baktığımızda bir yandan yapay zekâdan, karanlık fabrikalardan, insan emeğinin bir kenara konulup tamamen teknolojiye dayalı üretime geçilmesinden bahsedilirken; bir yandan da, sanatın emeğin, el işçiliğinin, nitelikli el işçiliğinin  dokunduğu noktaların kıymet-i harbiyesinin her geçen gün daha da yükseldiği bir yönelimin de arttığını biliyoruz. Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü hem kurulduğu yer, konumu, hem misyonu itibariyle Türk El Sanatlarını yaşatmak adına yıllardır çalışıyor.” dedi.

 

Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan Aydın ise “Bütün gelişmiş ülkelerde el emeği göz nuru olan eserlerin kıymeti daha ötede takdir ediliyor. Günden güne ülkemizde de bu manada güzel adımlar atılıyor. Enstitümüz de bu anlamda buna hizmet edecek diye düşünüyorum. Emeği olan kursiyerlerimizi tebrik ediyor, zemini hazırlayan idarecilerimizi ve öğretmen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” ifadeleriyle sözlerini bitirdi. Kurdele kesiminin ardından satış ofisimizi gezen protokol beğenilerini dile getirdiler.

Enstitümüzün beceri geliştirme kurslarına devam eden kursiyerlerimizin ellerinden çıkan ürünlerin yetkinliği davetlilerin ilgi odağı oldu. Satış ofisimizdeki kursiyerlerimize  ait ürünler daimi olarak satışta kalacak ve düzenli olarak yenilenecek.

 

 

 27-12-201827-12-201827-12-201827-12-201827-12-2018

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 27.12.2018 - Güncelleme: 27.12.2018 14:55 - Görüntülenme: 112
  Beğen | 2  kişi beğendi